Català · Español · English · Français · 汉语


Logo AgendaConcerts.cat

Busca concerts



Busca concerts per dia

Notícies · Galeries Fotogràfiques

AgendaConcerts.Cat. Concerts i festivals musicals de tot el món. Ens importa la teva privadesa i no fem servir galetes.


Llegir en Català · Leer en Español

Fira Mediterrània de Manresa 2018: Jordi Savall & Carlos Núñez, Kepa Junkera, Doctor Prats...


Fira Mediterrània de Manresa 2018: Jordi Savall & Carlos Núñez, Kepa Junkera, Doctor Prats...

La Fira de la Mediterrània de Manresa se celebrarà del diumenge 30 de setembre al diumenge 7 d’octubre. Entre els espectacles programats es troben de música, dansa, circ, teatre... i tenen com a fil conductor els rituals. La Fira es un mercat on es mostren espectacles i músiques d’arrel tradicional i popular amb un punt de vista innovador o inèdit. Moltes de les activitats estan obertes però la majoria són de pagament.

A la capital del Bages es podran veure actuacions de la coreògrafa Eva Yerbabuena que acompanyada de l’Anna Sato unirà dos universos tant distants com el flamenc i la cultura ancestral nipona.  De l’Àsia també actuarà la prestigiosa ballarina coreana Ji Hye Chung en un espectacle al voltant de la llibertat d’expressió. Juan Carlos Lérida portarà a terme un dels espectacles en un escenari d’allò més insòlit: un taller mecànic.

Dels espectacles musicals destaca l’estrena del valencià Carles Dènia i el seu homenatge al poeta del segle XV Ausiàs March adaptant el seu cant espiritual.

Tambè el ‘diàleg cèltic’ que establiran dos genis com Jordi Savall i Carlos Núñez acompanyats de diversos músics. Altres concerts d’un to més festiu seran els protagonitzats per Doctor Prats i el grup femení Roba Estesa a la Sala Stroika.

A continuació, programa oficial de la Fira Mediterrània de Manresa 2018:

Diumenge 30 de setembre del 2018

11:30h – Balkan Paradise Orchestra, a Món Sant Benet.

12:45h – Ada Vilaró (espectacle inaugural, Pas per la Pau), a Món Sant Benet.

Dilluns 1 d’octubre del 2018

21:00h – Jordi Savall & Carlos Núñez, al Teatre Kursaal.

Dijous 4 d’octubre de 2018

09:30h – Espectacle El Somni del Drac, al Teatre Kursaal.

11:00h – Espectacle familiar Samfaina de Colors, al Teatre Kursaal.

11:00h – Espectacle El Somni del Drac, al Teatre Kursaal.

15:30h – Espectacle El Somni del Drac, al Teatre Kursaal.

15:30h – Espectacle familiar Samfaina de Colors, al Teatre Kursaal.

18:00h – Festival Ésdansa i Càntut, a la Sala Espai 7 del Centre Cultural El Casino.

21:00h – Kukai Dantza, Sharon Fridman & Orfeó, a La Seu.

Divendres 5 d’octubre de 2018

09:30h – Fetén Fetén, al Teatre Conservatori.

11:00h – Fetén Fetén, al Teatre Conservatori.

17:00h – Galiot Teatre, a la plaça Major.

18:00h – Festival Ésdansa i Càntut, a la Sala Espai 7 del Centre Cultural El Casino.

18:30h – Clàudia Gómez i Raquel Viñuales, al pati del Teatre Kursaal.

18:30h – Compañía Yifan, a la plaça Sant Domènec.

17:00h – Katakrak, a la plaça Major.

17:30h – Teatre Nu, a la plaça Sant Domènec.

19:00h – Jonatan Penalba, a El Sielu.

19:00h – Societat Doctor Alonso, al carrer del Balç.

19:30h – Circ Pistolet, a la plaça Sant Domènec.

19:30h – Za!, al pati del Teatre Kursaal.

19:30h – Júlia Farrero, a la plaça Major.

20:00h – Grupo Puja!, a la plaça Major.

20:00h – Torga, a la Taverna Cervesa Guineu.

20:15h – Ada Vilaró (Itinerant), a la plaça Europa.

20:30h – Eva Yerbabuena, al Teatre Kursaal.

20:30h – Ji Hye Chung, Xavi Lloses i Cristina, al pati del Teatre Kursaal.

20:45h – Cirque Rouages, de Plana de l’Om a Plaça Sant Domènec.

21:00h – Juan Carlos Lérida, al Taller Mecànic Ramon Pons (Avinguda de Tudela, 10, Manresa).

21:00h – Pau Figueres, a El Sielu.

22:00h – Bombino, a la Taverna Cervesa Guineu.

22:00h – Lali Ayguadé i Joana Gomila, al Teatre Kursaal.

22:30h – Arnau Tordera i Magí Canyelles, al Teatre Conservatori.

23:00h – Cabaret 13, a la Casa Torrents (La Buresa).

23:00h – Vox Bigerri i Jim Black, a El Sielu.

Dissabte 6 d’octubre de 2018  

11:00h – Galiot Teatre, a la plaça Major.

11:00h – Katakrak, a la plaça Major.

11:30h – Teatre Nu, a la plaça Sant Domènec.

12:00h – Compañía Yifan, a la plaça Sant Domènec.

12:00h – Els Francolins, de plaça Major a Crist Rei.

13:00h – Teatre Nu, a la plaça Sant Domènec.

17:00h – Galiot Teatre, a la plaça Major.

17:00h – Katakrak, a la plaça Major.

17:30h – Circ Pistolet, a la plaça Sant Domènec.

17:30h – Clàudia Gómez i Raquel Viñuales, al pati del Teatre Kursaal.

18:00h – Júlia Farrero, a la plaça Major.

18:00h – Festival Ésdansa i Càntut, a la Sala Espai 7 del Centre Cultural El Casino.

18:00h – Juan Carlos Lérida, al Taller Mecànic Ramon Pons (Avinguda de Tudela, 10, Manresa).

18:00h – Uxía, a El Sielu.

18:30h – Za!, al pati del Teatre Kursaal.

18:30h – Cobla Catalana dels Sons Essencials, a la Taverna Cervessa Guineu.

18:45h – Xeremiers de Mallorca, de plaça Crist Rei a plaça Major.

19:00h – Sound de Secà, a la Plana de l’Om.

19:00h – Carles Dènia, al Teatre Conservatori.

19:30h – Teatre Nu, a la plaça Sant Domènec.

19:30h – Animal Religion, al Teatre Kursaal.

20:00h – Ji Hye Chung, Xavi Lloses i Cristina, al pati del Teatre Kursaal.

20:00h – Janusz Prusinowski Kompania & Manu, a El Sielu.

20:30h – Grupo Puja!, a la plaça Major.

20:45h – Cirque Rouages, de Plana de l’Om a Plaça Sant Domènec.

21:00h – Societat Doctor Alonso, al carrer del Balç.

21:00h – Les Anxovetes, al Teatre Kursaal.

21:30h – Aires del Montseny, a la Taverna Cervesa Guineu.

22:00h – Manu Théron & Grégory Dargent, a El Sielu.

22:30h – Chano Domínguez i Paolo Fresu, al Teatre Conservatori.

22:30h – Roba Estesa, a la Sala Stroika.

22:45h – Cocanha, a la Taverna Cervesa Guineu.

00:15h – Doctor Prats, a la Sala Stroika.

Diumenge 7 d’octubre de 2018

11:00h – Galiot Teatre, a la plaça Pius i Palà.

11:00h – Grup de Ball Pagès Es Broll, a la Plana de l’Om.

12:00h – Compañía Yifan, a la plaça Sant Domènec.

12:30h – Banda Federació Catalana, a la Taverna Cervesa Guineu.

12:30h – Esbart Joaquim Ruyra, a La Seu.

13:00h – Aires de Menorca, a la plaça Major.

13:30h – Ball de Valencians de Tarragona, a la plaça Sant Domènec.

17:00h – Galiot Teatre, a la plaça Pius i Palà.

17:15h – Grup de Ball Pagès Es Broll, a la Plana de l’Om.

18:00h – Sound de Secà, a la plaça Crist Rei.

18:00h – Kepa Junkera (espectacle de cloenda), al Teatre Kursaal.

18:00h – Tornaveus, a la Cripta de La Seu.

18:30h – Aires de Menorca, a la plaça Major.

18:30h – Balkan Paradise Orchestra, de la plaça Crist Rei a la plaça Sant Domènec.

19:30h – Ricardo Curaqueo, al Teatre Kursaal.

20:30h – Balkan Paradise Orchestra, a la Taverna Cervesa Guineu.


AgendaConcerts.cat