Català · Español · English · Français · 汉语


Logo AgendaConcerts.cat

Busca concerts



Busca concerts per dia

Notícies · Galeries Fotogràfiques

AgendaConcerts.Cat. Concerts i festivals musicals de tot el món. Ens importa la teva privadesa i no fem servir galetes.


Llegir en Català · Leer en Español

Festa Major del Poblenou 2018: Yacine & The Oriental Groove, Imperial Jade, Aloha Bennets...


Festa Major del Poblenou 2018: Yacine & The Oriental Groove, Imperial Jade, Aloha Bennets...

El districte del Poblenou (Barcelona) celebrarà la seva Festa Major 2018 del divendres 7 al diumenge 16 de setembre. Del seu ampli cartell musical destaca la presència del rock d’arrels magribines de Yacine & The Oriental Groove, el hard rock d'inspiració zeppeliana dels Imperial Jade, el grup indie Aloha Bennets, la fusió de Las Migas, la pianista Clara Peya a la Sala Beckett, els instrumentals Gambardella, el gran directe de rock i blues dels A Contra Blues, la música d’arrel africana de Marga Mbande...

A continuació, programa musical de la Festa Major del Poblenou 2018:

Divendres 7 d’octubre de 2018

20:00h – El Bit, a l’Espai Jove Roc Boronat. Festival de música Chiptune, Retroinformàtica, 8bits i Sintetitzadors. Electrònica musical d’avantguarda. Entre d’altres, els directes de: Ralp, Sosun i Linalab.

20:00h – Concerts dels grups Machete en Boca, Homes Lludriga i Clotildes, a l’Espai Jove Bilbao.

21:00h – Revetlla amb el grup Show Playback, al carrer de Galceran Marquet.

21:00h – Txaranga, des del carrer Badajoz, 86.

22:30h – Disco-mòbil, al carrer Marià Aguiló.

23:00h – Revetlla amb el Duo Blue Maresme, a la plaça d’Espronceda.

23:00h – Revetlla amb el grup Versió Zenit, al carrer de Galzeran Marquet.

23:00h – Disco-mòbil (dels ’70 als ’90), al passatge de Cantí.

23:00h – Ball amb l’Orquestra Aquarium, a la rambla del Poblenou.

23:15h – Batucada, al carrer Marià Aguiló.

23:30h – Disco-mòbil amb el grup Show Experience, al carrer Pallars amb Espronceda.

23:30h – Revetlla amb l’Orquestra Kràter, al carrer de l’Amistat amb carrer dels Castanys.

00:15h – Concert amb La Selva Band, al carrer de Marià Aguiló i carrer Pons i Subirà.

Dissabte 8 de setembre de 2018

17:45h – Cercavila del Pregó de Festa Major, des de la rambla del Poblenou.

18:00h – Cercavila i percussió, a l’Espai Jove Roc Boronat.

19:00h – Pregó de Festa Major, des de la rambla del Poblenou.

20:00h – Dj Dive Dibosso, al carrer Almogàvers amb carrer Ciutat de Granada.

20:00h – Concerts al Marítim, al carrer dels Ferrers.

20:00h – Concerts amb els grups Ernest Bombi, La Social Disfunktion, Radical District, Icarians i Dj Saraus, a l’Espai Jove Bilbao.

20:30h – Música ambient, a l’Espai Jove Roc Boronat.

21:00h – Actuació d’Anarkattack (hip-hop), al carrer Almogàvers amb carrer Ciutat de Granada.

21:00h – Concert de Terra Ferma (ska), al Marítim.

21:30h – Actuació del Grup de Ball Sensaciones, al carrer de Galceran Marquet.

22:00h – Concert de Person Person, al carrer Almogàvers amb carrer Ciutat de Granada.

22:00h – Concerts amb els grups The Quacks (Rock), Terroristas Del Son (Salsa), Montserrat (Electro-Pop-Punk) i Peinga Rayo y Las Aeromozas (Pop Punk), a l’Espai Jove Roc Boronat.

23:00h – Concert del grup indie Aloha Bennets, al carrer Almogàvers amb carrer Ciutat de Granada.

23:00h – Actuació de Sin City, grup tribut a AC/DC, al Marítim.

23:00h – Revetlla amb l’Orquestra Aquarium, a la plaça del Montseny.

23:00h – Festa Hasta Luego Cocodrilo amb l’Albert Malla, al carrer de Galceran Marquet.

23:00h – Disco-mòbil, al passatge de Cantí.

23:30h – Música de Dj (dels ’60 als ’90), al carrer de Marià Aguiló i carrer de Pons i Subirà.

23:30h – Ball amb l’Orquestra Parfils, al parc del Centre del Poblenou.

23:30h – Revetlla amb l’Orquestra Taxman, al carrer Pallars amb el carrer Espronceda.

23:30h – Actuació de Remember In Time, al carrer de l’Amistat amb el carrer Castanys.

23:30h – Ball amb Versió Zenit, al carrer Marià Aguiló.

00:00h – Actuació de Tothom (space rock) , al carrer Almogàvers amb carrer Ciutat de Granada.

00:00h – Disco-mòbil, a la rambla del Poblenou.

00:30h – Música de Dj’s, al Marítim.

00:50h – Xtrarradio Dj’s, al carrer Almogàvers amb carrer Ciutat de Granada.

02:30h – Ball, a l’Espai Jove Roc Boronat.

Diumenge 9 de setembre de 2018

08:00h – Matinades amb grallers i timbalers, des del carrer Almogàvers amb carrer Ciutat de Granada.

12:00h – Vermut rumbero amb Miliu Calabuch i David Torra, al carrer Pallars amb el carrer d’Espronceda.

12:00h – Actuacions de Flor de Canela (fusió-jazz-soul), Alan Da Silva (afro-brasil-reggae) i Miss Loopita (flamenc-rumba-guitarra), a l’Espai Jove Roc Boronat.

12:30h - Concert vermut amb el grup Mamelles, al carrer Marià Aguiló i carrer Pons i Subirà.

13:15h – Concert d’Ensamble Oiné (música tradicional napolitana), al parc del Centre del Poblenou.

17:00h – Ball de Festa Major, al Casal de Gent Gran Taulat Can Saladrigas.

17:30h – Actuació de l’Escola de Ball Aimar, al carrer de Galceran Marquet.

18:30h – Concert de la Marga Mbande (música africana), al parc Central del Poblenou.

19:30h – Concert de Perotá Chingó, al Casino L’Aliança del Poblenou.

19:30h – Actuació de Yacine & The Oriental Groove (rock d’arrel magribines), al parc Central del Poblenou.

20:00h – Actuacions de jazz, soul, flamenc... A l’Espai Jove Roc Boronat.

22:00h – Actuació de Rock Stars, al carrer de l’Amistat amb el carrer de Castanys.

Dilluns 10 de setembre de 2018

21:00h – Concerts de rock i sessions de música electrònica, a l’Espai Jove Roc Boronat.

21:30h – Actuació d’Acústic Café, al carrer Pallars amb el carrer Espronceda.

22:00h – Concert de Gambardella (instrumental, jazz rock), a la plaça Mercè Sala.

22:30h – Actuació d’Extrañas Coincidencias, al carrer Pallars amb el carrer Espronceda.

22:30h – Disco-mòbil, al carrer Marià Aguiló.

23:00h – Concert de La Mulata, a la rambla del Poblenou.

23:00h – Remember Dance Music Show, a la plaça d’Espronceda.

23:00h – Concerts joves amb els grups Band The Cool i Dj’s Malqueridos, al parc del Centre del Poblenou.

23:00h – Disco-mòbil, al passatge del Cantí.

23:15h – Concert de hard rock amb Imperial Jade, al carrer Marià Aguiló i carrer Pons i Subirà.

23:30h – Disco-mòbil, al carrer Pallars amb el carrer Espronceda.

23:30h – Disco-mòbil, al carrer de l’Amistat amb el carrer Castanys.

00:30h – Disco-mòbil, a la rambla del Poblenou.

01:00h – PD’s Feministes, a l’Espai Jove Bilbao.

01:15h – Concert del grup A Contra Blues, al carrer Marià Aguiló i carrer Pons i Subirà.

Dimarts 11 de setembre de 2018

12:00h – Vermut amb Rumba Alborada, al carrer Pallars amb el carrer Espronceda.

12:30h – Concert vermut amb el grup Room 69 (country), al parc del Centre del Poblenou.

12:30h – Concert vermut amb Two Lumps, al carrer Marià Aguiló i carrer Pons i Subirà.

13:00h – Havaneres amb el grup La Marbella, a la plaça del Montseny.

22:00h – Havaneres amb Son de l’Havana, al carrer Pallars amb el carrer Espronceda.

Dimecres 12 de setembre de 2018

18:00h – Animació infantil amb Carles Cuberes, al carrer Pallars amb el carrer Espronceda.

21:00h – Ritmes cubans, al gimnàs de l’Escola Pere IV, al carrer Bilbao 103-107.

22:00h – Havaneres amb el grup Llops de Mar, a la plaça d’Espronceda.

Dijous 13 de setembre de 2018

17:30h – Hip-Hop dirigit a un públic infantil, al gimnàs de l’Institut Front Marítim.

17:45h – Homenatge a la 3a Edat, al parc del Centre del Poblenou.

19:00h – Homenatge a la 3a Edat, al parc del Centre del Poblenou.

19:00h – Reagge Sardi Party, a la plaça Josep Maria Huertas.

20:00h – Concert de la Banda Municipal de Barcelona, al Casino L’Aliança del Poblenou.

22:00h – Havaneres amb el grup Son de l’Havana, a la plaça Montseny.

22:30h – Concert del grup Acústic Sunrise, al carrer de l’Amistat amb el carrer de Castanys.

Divendres 14 de setembre de 2018

16:00h – Música de Dj, al carrer d’Emilia Coranty, 16.

19:00h – Hip-Hop i classe de dansa, al carrer Zamora 45-47.

19:30h – Ball amb el grup Summer Dances, a la plaça d’Espronceda.

20:00h – Espectacle de ball BCN Swing, al Casino L’Aliança del Poblenou.

20:30h – Poesia musicada ‘Mirada Violeta’ de Montserrat Roig i Maria Mercè Marçal amb Meritxell Gené i Aina Torres, al carrer Badajoz, 86.

20:30h – Concert de la pianista Clara Peya, a la sala Beckett.

21:00h – Ball, al carrer de Galceran Marquet.

21:00h – Hits!, a l’Espai Jove Roc Boronat.

21:30h – Disco-mòbil amb Show Experience, al carrer Pallars amb el carrer Espronceda.

22:00h – Zumba Night Party, al carrer del Joncar, 35.

22:00h – Havaneres, al carrer de Marià Aguiló.

22:00h – Nit de Dj’s, a l’Espai Jove Bilbao.

22:00h – Concerts d’Aalbers, Stiib, Stratego, Alicia Carrera i Gatasanta, al carrer Emilia Coranty, 16.

22:15h – Claqué-Jazz Trio, al parc del Centre del Poblenou.

22:30h – Concerts de Social Disfunktion, Herba Negra i PDs, al carrer de Badajoz, 86.

23:00h – Música amb Dj Amante, al carrer Almogàvers amb carrer Ciutat de Granada.

23:00h – Nit de Dj’s amb Ultra-Local Records Dj’s, a la plaça Mercè Sala.

23:00h – Versió Zenit, al carrer de Galzeran Marquet.

23:00h – Disco-mòbil Elegance Show, a la rambla del Poblenou.

23:15h – Concert de cantautors amb Jordi Pèlach, Ingmar Kroonenberg, Ian Sala i The Trees, al parc Central del Poblenou.

23:30h – Dj’s Remember dels ’60 als ’90, al carrer Marià Aguiló i carrer Pons i Subirà.

23:30h – Poblenou Balla Salsa, al carrer del Joncar, 35.

23:30h – Disco-mòbil, al carrer d’Amistat amb el carrer Castanys.

00:00h – Disco-mòbil, al carrer Marià Aguiló.

Dissabte 15 de setembre de 2018

11:00h – Hip-Hop i classe de dansa, al carrer Zamora 45-47.

11:30h – Cercavila infantil, inici a la rambla del Poblenou-Pere IV.

11:45h – Balls de Bollywood, al carrer del Joncar, 35.

12:00h – Hip-Hop Classe de Dansa, al carrer Zxamora 45-47.

12:00h – Matí de Cultura Popular, al parc del Centre Poblenou.

12:00h – Disco infantil amb Show Experience, al carrer Pallars amb el carrer Espronceda.

12:30h – Espectacle familiar Bassal Rock (remullada), a la plaça Mercè Sala.

18:00h – IV Concurs La Voz Kids, al parc del Centre Poblenou.

18:00h – Havaneres, a la plaça Prim.

19:00h – Marató musical de grups del Poblenou, a l’Espai Jove Bilbao.

19:00h – Poblenou Goes Punk, concerts dels grups Flamsteed, Lxs Man Project, Batec, Violets, Remolke, La Cobla i Insershow, a l’Espai Jove Bilbao.

19:30h – Acció-concert amb Proximity Sensor, al carrer Pere IV, 345.

20:00h – Hip-Hop i Danses Urbanes, a l’Espai Jove Roc Boronat.

20:00h – Espectacle de ball amb BCN Swing, al Casino L’Aliança del Poblenou.

20:00h – Concert: Música rebotant per la Nau, al carrer d’Espronceda, 154.

20:30h – Concert de Las Migas, al pati de L’Escocesa, carrer Pere IV, 345.

21:00h – Revetlla amb el grup Sensaciones, al carrer de Galceran Marquet.

21:00h – Concerts de Laura Llaneli, Perdurabo Perturbado i Verushka, al carrer Emilia Coranty, 16.

22:00h – Black Music Night amb Dj Sendo i Dj Rude Teo (Dancehall, fusió...), a l’Espai Jove Roc Boronat.

22:00h – Concerts dels grups Pararrayos (pop-surf), Tothom (space rock) i Las Hijas de la Cúmbia, a la plaça Mercé Sala.

23:00h – Ball amb el Trio Quessbo, a la plaça d’Espronceda.

23:00h – Revetlla amb el Duet Esquitx, al carrer de Galceran Marquet.

23:00h – Ball amb el grup musical Zenit, al passatge de Cantí.

23:00h – Disco-mòbil (dels ’60 als ’90), a la rambla del Poblenou.

23:30h – Dj Remember (dels ’60 als ’90), al carrer Marià Aguiló i carrer Pons i Subirà.

23:30h – Revetlla amb The Show Time, al parc Central del Poblenou.

23:30h – Revetlla amb l’Orquestra Aquarium, al carrer de Pallars amb el carrer Espronceda.

23:30h – Disco-mòbil, al carrer d’Amistat amb el carrer Castanys.

23:30h – Ball amb Band The Kool, al carrer Marià Aguiló.

00:00h – Concert d’Echa Paká (salsa), al carrer del Joncar, 35.

Diumenge 16 de setembre de 2018

10:00h – XXXVIII Trobada de Gegants al Poblenou, al carrer del Joncar, 35.

11:00h – Hip-Hop Classe de Dansa, al carrer Zamora 45-47, 1r.

11:00h – Vermut i vinils, al carrer dels Ferrers.

11:30h – Cercavila XXXVIII Trobada de Gegants al Poblenou, des de la rambla del Poblenou.

12:00h – Banda Municipal del Taxi, a la plaça d’Espronceda.

12:00h – Música en directe i vermut, al carrer d’Espronceda, 164.

12:00h – Vermut electrònic amb locals: L’H Strikes, Miko, The House Party i Uriah, a la plaça Meercè Sala.

13:00h – Homenatge a la 3a edat, a la plaça Espronceda.

18:30h – Fi de Festa amb Batukada, a la plaça d’Espronceda.

18:30h – Coral de Can Saladrigues ‘Gaudeamus Musicum’, al carrer Marià Aguiló.

18:30h – Havaneres amb el grup Port Bo, al Casino L’Aliança.

19:00h – Havaneres amb el grup Les Anxovetes, al parc del Centre Poblenou.

19:00h – Tango, al carrer Espronceda, 154.

21:30h – Cercavila de cloenda, des de la rambla del Poblenou.


AgendaConcerts.cat