Català · Español · English · Français · 汉语


Logo AgendaConcerts.cat

Busca concerts



Busca concerts per dia

Notícies · Galeries Fotogràfiques

AgendaConcerts.Cat. Concerts i festivals musicals de tot el món. Ens importa la teva privadesa i no fem servir galetes.


Llegir en Català · Leer en Español

Festa Major de Sants 2018: Brighton 64, Mourn, Los Tiki Phantoms, Auxili, Animal...


Festa Major de Sants 2018: Brighton 64, Mourn, Los Tiki Phantoms, Auxili, Animal...

La Festa Major de Sants està a tocar tot i que no ho sembli per la poca repercussió que té el seu cartell en els mitjans de comunicació tradicionals, eclipsats per l’omnipotent Festa Major de Gràcia i l’anniversari dels atemptats de La Rambla i Cambrils.

No obstant això, el cartell musical de la Festa Major de Sants no té res a envejar del de Gràcia. Del dissabte 18 al dissabte 25 d’agost actuaran pels diversos escenaris del barri de Sants grups i artistes com els Brighton 64 (imatge), Xarim Aresté, les Mourn, Los Tiki Phantoms –un altre cop, però no ens cansem de veure’ls-, el reggae dels valencians Auxili o El Diluvi, el psycobilly de Motorzombies, el soul reggae d’Animal, els festius Strombers, Pepet i Marieta... I moltíssima rumba!

A continuació, programa musical per dies de la Festa Major de Sants 2018:

Dissabte 18 d’agost de 2018

19:00h – Cercavila de Festa Major, des de la plaça Ramon Torres Casanova.

19:30h – Ball de gegants, banda, Tabalers de Sants... Al parc de l’Espanya Industrial.

20:00h – Pregó de Festa Major a càrrec de Gemma Deusedas, actriu de teatre i televisió, al parc de l’Espanya Industrial.

20:35h – Txaranga amb Banda Patilla, al carrer Comtes de Bell-Lloc (Castellers de Sants).

21:00h – The Crabtones (soul, funk...), al carrer Rossend Arús.

21:00h - Puro Traqueteo vol.2 (cúmbia, reggae, salsa, dancehall i altres ritmes afrotropicals), amb els PD Rebelmadiaq, Wiggle Yard i Fire Warriors, al carrer Papin.

22:00h – Traca i tabalers amb Baketomba Percussió, al carrer Alcolea de Dalt.

22:00h – Concerts dels grups Herba Negra, Frida Sound System i PD Puerkas, a la Festa Major Alternativa de Sants 2018 al carrer Muntadas.

22:00h – Concerts de Pinpilinpussies (garage), Impuls (punk rock), Please Wait (emo hxc) i Dj Rebel Culture Sound, a la Festa Major Alternativa de Sants 2018 al Calaix de la Vergonya – Plaça de Sants.

22:00h - Discomòbil, al carrer Vallespir.

22:30h – Duo Celeste, al carrer Vallespir.

22:30h – Concerts dels grups Playman (versions), ball de gralles amb Canya d’Or i música de Dj, al carrer Comtes de Bell-Lloc (Castellers de Sants).

22:30h – Ball i Animació Salsera, al carrer Guadiana.

22:30h – Ball amb el grup Jhon Jhon (rumba), al carrer Rosés.

22:30h – De La Carmela (flamenco, boleros, son...), al carrer Rossend Arús.

23:00h – Ball amb Remember Music Show, al carrer Robrenyo.

23:00h – Concert de Mala Vida (versions de rock espanyol dels ’80), a la plaça La Farga.

23:00h – Dj Xanga, al carrer Galileu.

23:00h – Discomòbil amb Dj Metxes, al carrer Alcolea de Dalt.

23:00h – Ball amb animació Capricornio, al carrer Alcolea de Baix.

23:20h – Newitas (rumba), al carrer Vallespir de Baix.

23:30h – Dj Marikarmen Free, al carrer Sagunt.

00:30h – Nit de rumba amb Oshun, al carrer Finlàndia.

00:30h – El Sonido de Veldá (salsa, cumbia...), al carrer Rossend Arús.

00:50h – Som Caliu (rumba), al carrer Vallespir de Baix.

01:00h – Discoteca Mòbil amb Eugeni Carrió, a la plaça La Farga.

Diumenge 19 d’agost de 2018

11:00h - Tabalada, al carrer Sagunt.

11:30h – Sardanes amb la Cobla La Principal del Llobregat, al carrer Vallespir.

12:00h – Vermut musical amb Nómada Trio Acústic, al carrer Alcolea de Dalt.

13:00h - Vermut, al carrer Robrenyo.

13:00h – Vermut musical, al carrer Guadiana.

17:30h – Havaneres amb el Mar Brava, al carrer Guadiana.

18:00h – Festa Holi, al carrer Vallespir de Baix.

18:30h – V Trobada Country, a la plaça La Farga.

18:30h – Concert de Marcel Marimon, al carrer Comtes de Bell-Lloc (Castellers de Sants).

18:30h – Taller de rimes i sons, al carrer Rossend Arús.

20:00h – Havaneres amb el grup Xarxa, al carrer Alcolea de Baix.

20:00h – El Sobrino del Diablo, al carrer Vallespir.

21:00h – Pinan450F (rap), al carrer Rossend Arús.

22:00h – Rock amb Originals 68 i Motorpriest, al carrer Vallespir de Baix.

22:00h - Papallones de l’ombra, antologia poètica de Feliu Formosa. Recitaran Feliu Formosa i Cesca Piñón, acompanyats per Joan Alavedra a l’acordió, al carrer Papin.

22:00h – Concerts dels grups Resiliencia, Elektra Insogna i Marikarmen Free, a la Festa Major Alternativa de Sants 2018 al Calaix de la Vergonya – Plaça de Sants.

22:30h – Ball amb el Duo Mediterráneo, al carrer Vallespir.

22:30h – Discomòbil i karaoke, al carrer Rosés.

22:30h – Machete en Boca (hip hop), al carrer Rossend Arús.

23:00h – PD Cat, a la Festa Major Alternativa de Sants 2018 al carrer Muntadas.

23:00h – Concert amb The VIP Band, al carrer Guadiana.

23:00h – Ball amb Dj Xanga (música dels ’70 al ’90), al carrer Finlàndia.

23:00h – Concerts amb Nicko Rufio i Track’s Bar, al carrer Alcolea de Dalt.

23:00h – Cocodrilo Club amb Albert Malla, a la plaça La Farga.

23:00h – Dj Sendo, al carrer Comtes de Bell-Lloc (Castellers de Sants).

23:30h – Orquestra de Salsa, al carrer Vallespir.

00:00h – Discomòbil Festival Sound, al carrer Robrenyo.

00:00h – Dj Devi, al carrer Galileu.

00:30h – Dj Jahzzman i Dj Brutus (dancehall, hip hop, reggae...), al carrer Rossend Arús.

Dilluns 20 d’agost de 2018

17:00h – Discomòbil infantil, al carrer Rosés.

17:30h – Ball de Sardanes amb la Cobla La Principal del Llobregat, al parc de l’Espanya Industrial.

18:00h – Animació infantil amb Jaume Barri, al carrer Comtes de Bell-Lloc (Castellers de Sants).

19:00h – Actuació del grup de rock El Sobrino del Diablo, al parc de l’Espanya Industrial.

20:30h – Havaneres amb el grup La Vella Lola, al carrer Vallespir.

21:00h – Green Buds (punk rock), al carrer Rossend Arús.

22:00h - Cinema a la fresca amb música en directe. Amb els curts La mentada de la llorona i Les dones sàvies de Sant Cosme i el film Armas al hombro de Charles Chaplin, amb l’acompanyament al teclat de Gonçal Perales, al carrer Papin.

22:00h – Sandunguera i Wagner Pa & Brazuca Matraka, al carrer Vallespir de Baix.

22:30h – Música a càrrec d’Eugenio, al carrer Alcolea de Baix.

22:30h – Concerts de Trast (mestissatge) i Sense Sal (pop-folk) , al carrer Comtes de Bell-Lloc (Castellers de Sants).

22:30h – Sons del barri: Rocky Canela i Mandruka, al carrer Sagunt.

22:30h – Ball amb OCB Costa Blanca, al carrer Rosés.

22:30h – Gallina (indie rock), al carrer Rossend Arús.

22:30h – Havaneres i rom cremat amb el grup Montjuic i Discomòbil, al carrer Vallespir.

23:00h – Nit de rap feminista amb Tribade, al carrer Alcolea de Dalt.

23:00h – Concert de Newitas (rumba), a la plaça La Farga.

23:00h – Actuació de Clàudia Cabero, al carrer Vallespir.

23:00h – Concert amb Teva Meva, al carrer Guadiana.

23:30h – Dj Sendo, al carrer Finlàndia.

00:00h – The Selva Band, al carrer Galileu.

00:00h – El grup femení Mourn de rock indie, al carrer Rossend Arús.

01:00h – Discomòbil amb Eugeni Carrió, a la plaça La Farga.

Dimarts 21 d’agost de 2018

12:00h – Taller musical d’Afro Alamuta, ritmes i danses africanes, al parc de l’Espanya Industrial.

13:30h – Expressions del Món, espectacle que combina poesia, música i dansa, al parc de l’Espanya Industrial.

18:00h – Animació infantil amb l’espectacle ReBOOmbori, al parc de l’Espanya Industrial.

20:00h – Havaneres i rom cremat a càrrec de Xicandra, al carrer Comtes de Bell-Lloc (Castellers de Sants).

21:30h – Concert del grup Himalaia (punk rock), al parc de l’Espanya Industrial.

22:30h – Concerts de Tres de Pego i Seguirem (Tribut a Obrint Pas), al carrer Comtes de Bell-Lloc (Castellers de Sants).

23:00h – Concert del grup Animal (reggae soul), al parc de l’Espanya Industrial.

23:00h – Orquestra Krater, al carrer Robrenyo.

Dimecres 22 d’agost de 2018

18:00h – Actuació sorpresa, al carrer Alcolea de Dalt.

18:00h – Havaneres amb el grup Montjuïc, al carrer Rosés.

18:00h – Sardanes amb la Cobla Jovenívola, al carrer Finlàndia.

21:00h – Concert de Blue Bloody Blades (blues folk), al carrer Rossend Arús.

21:30h – Rumba catalana amb els grups Sandunguera i Discomòbil, al carrer Vallespir.

21:30h – Concerts dels grups Ke Te Kalles, Petit Kaos, TESA i PD Zitas, a la Festa Major Alternativa de Sants 2018 al carrer Muntadas.

22:00h – Havaneres amb el grup Port Bo, al carrer Finlàndia.

22:00h – Actuació de Solistes de la Costa, al carrer Papin.

22:00h – Cocodrilo Club, al carrer Vallespir.

22:00h – Masterclass de Salsa, al carrer Galileu.

22:30h – Sons del Barri: Pocket Balls i Back to the Beat Band, al carrer Sagunt.

22:30h – Concert d’El Sobrino del Diablo i Pirat’s Sound Sistema, al carrer Vallespir de Baix.

22:30h – Ball amb Tequila Bum Bum, al carrer Rosés.

22:30h – The Flat Pack (country, folk, rockabilly...), al carrer Rossend Arús.

23:00h – Concert amb Blas Picón & The Junk Express, al carrer Guadiana.

23:00h – Música a càrrec d’Eugenio, al carrer Alcolea de Baix.

23:00h – Miquel del Roig, al carrer Comtes de Bell-Lloc (Castellers de Sants).

23:00h – Ball amb l’Orquestra Remember, al carrer Alcolea de Dalt.

23:00h – Orquestra La Montecarlo, a la plaça La Farga.

00:00h – A Contra Blues (rock), al carrer Rossend Arús.

00:00h – Nit de Salsa amb Piquete Afincao, al carrer Galileu.

Dijous 23 d’agost de 2018

12:00h – Sardanes amb la Cobla Ciutat de Terrassa, al carrer Alcolea de Dalt.

19:00h – Blackup (ritmes africans i caribenys), al carrer Papin.

19:00h – Havaneres amb el grup Montjuic, al carrer Galileu.

19:30h – Concert de CCS (folk), al carrer Comtes de Bell-Lloc (Castellers de Sants).

20:00h – Havaneres i rom cremat, al carrer Robrenyo.

20:30h – Suákata (dancehall i ritmes afrocaribenys), al carrer Rossend Arús.

21:30h – Swing amb Scaramouche, al carrer Papin.

22:00h – PD Membrillos, al carrer Finlàndia.

22:00h – Nit Tropical amb els concerts de Buenas Costumbres (cúmbia), Dj Bongo Hu i Dj Reimy, a la Festa Major Alternativa de Sants 2018 al Calaix de la Vergonya – Plaça de Sants.

22:00h – Concerts dels grups Ovella Xao i Strombers, al carrer Comtes de Bell-Lloc (Castellers de Sants).

22:00h – Concert de Willy & The Poorboys (Tribut a la Creedence Clearwater Revival), al carrer Vallespir.

22:00h – Adala (reggae), al carrer Rossend Arús.

22:30h – Nit de rock i punk amb els grups Ratpenat i Motorzombies, al carrer Vallespir de Baix.

22:30h – Cocodrilo Club, al carrer Galileu.

22:30h – Ball amb El Guateque i Santi Carulla, al carrer Rosés.

23:00h - Swing, al carrer Alcolea de Baix.

23:00h – Discomòbil a càrrec de Dj Robert, al carrer Vallespir.

23:00h – Havaneres i rom cremat amb el grup Xarxa, al carrer Sagunt.

23:00h – Dicomòbil Festival Sound, al carrer Robrenyo.

23:00h – Actuació de Son de la Rambla, al carrer Guadiana.

23:00h – Black&White (components de Los 80 Principales) , a la plaça La Farga.

23:00h – Ball amb Litus, al carrer Alcolea de Dalt.

00:00h – Top a Top ReggaeNights amb RebelmadiaqSound, al carrer Rossend Arús.

00:00h – Rock The Night, al carrer Vallespir.

01:00h – Discomòbil amb Eugeni Carrió, a la plaça La Farga.

Divendres 24 d’agost de 2018

12:00h – Vermut musical amb Cesc, al carrer Comtes de Bell-Lloc (Castellers de Sants).

16:00h – Música folk amb Lauzeta, al carrer Alcolea de Baix.

17:30h – Festa Holi, al carrer Rosés.

18:00h – Linedance amb Carme & Manel, al carrer Galileu.

18:00h – Festa de disfresses selvàtiques amb Dj Carlos Bayona & Dj Mara, al carrer Finlàndia.

18:00h – Actuació infantil amb Kids Dance, al carrer Alcolea de Dalt.

19:00h – Ada Van (rock), al carrer Rossend Arús.

19:00h - Zumba, al carrer Alcolea de Baix.

20:00h – Las Menores (versions pop rock), al carrer Vallespir.

21:00h – Brighton 64 (rock), al carrer Rossend Arús.

21:00h – Nit Feminista amb Carla Collado, Santa Salut + Elane, Ascensa Furore, Pussy Selektas, Red Wine Inity Show i El Picó de lucha en Bermudas, a la Festa Major Alternativa de Sants 2018 al Calaix de la Vergonya – Plaça de Sants.

21:30h – Concert d’Evil Rosebud, al carrer Vallespir.

22:00h – La Banda del Panda (rumba), al carrer Vallespir.

22:00h – Concerts dels grups DubCat, El Diluvi,  i PD Maduras, a la Festa Major Alternativa de Sants 2018 al carrer Muntadas.

22:00h – Nit de rap amb Resiliencia, Subversa i Pupil·les, al carrer Vallespir de Baix.

22:00h – Yacine Belahcene (rock amb arrels magribines), al carrer Papin.

22:30h – Cocodrilo Club amb Albert Malla, al carrer Rosés.

23:00h – Ball amb Recovers, al carrer Alcolea de Baix.

23:00h – Carmencita Calavera (rock), al carrer Rossend Arús.

23:00h – Concerts de Pachawa Sound, Auxili (reggae) i Bemba Saoco (cúmbia electrònica), al carrer Comtes de Bell-Lloc (Castellers de Sants).

23:00h – Discomòbil Festival Sound, al carrer Robrenyo.

23:00h – Concert de heavy metal amb Xnight i Motorpriest, al carrer Guadiana.

23:00h – Concerts amb Broken Time Family (reggae), Soul Rait i Big Funk Family, al carrer Alcolea de Dalt.

23:00h – Discomòbil amb Eugeni Carrió, a la plaça La Farga.

23:30h – Música i ball amb Dj Xanga, al carrer Finlàndia.

23:30h – Nit de Cabaret amb : Ballet Elidance + Gilda Love + La gran Chantal i en acabar... Dj, al carrer Sagunt.

23:30h – Sant Pau Rumba Band, al carrer Galileu.

00:00h – Ràdio 75 (versions rock), al carrer Vallespir.

00:00h – La Golden Beat (funk, soul, disco...), al carrer Papin.

00:30h – Rumba amb Oshum, al carrer Galileu.

01:00h – Dj Unclu Garrot (soul, ska, rocksteady...), al carrer Rossend Arús.

Dissabte 25 d’agost de 2018

12:00h – Sardanes amb la Nova del Vallès, al carrer Alcolea de Baix.

12:30h – Concert vermut amb Rec Coffee Jazz Trio, al carrer Comtes de Bell-Lloc (Castellers de Sants).

13:30h – Vermut Fi de Festa, al carrer Alcolea de Dalt.

17:30h – Country amb Triangle, al carrer Guadiana.

18:00h – Sardanes amb La Principal del Llobregat, a la plaça La Farga.

19:30h – Xarim Aresté (rock), al carrer Rossend Arús.

20:00h – Tarda de salsa/bachata, al carrer Vallespir.

21:30h – Lansbury (folk), al carrer Rossend Arús.

22:00h – El grup Espectres presenta ‘Romàntic Bruixot’, al carrer Papin.

22:00h – Concert de Sumbats Els Marinus, al carrer Vallespir.

22:00h – Concerts de Jokb, Pepet i Marieta i Dj PlanB, al carrer Comtes de Bell-Lloc (Castellers de Sants).

22:30h – Ball amb la Discomòbil d’Uri Ferrer, al carrer Rosés.

22:30h – Luis Washington & Co i La Trocamba Matanuska, al carrer Vallespir de Baix.

23:00h – Rumba amb Sandunguera i Newitas, al carrer Guadiana.

23:00h – Disco Cocodrilo, al carrer Robrenyo.

23:00h – Ball amb el conjunt Kràter, traca i fi de Festa Major, al carrer Alcolea de Baix.

23:00h – Ball amb el grup Celestes, al carrer Vallespir.

23:00h – Orquestra Mala Vida, al carrer Galileu.

23:00h – Discomòbil amb Dj Metxes, al carrer Alcolea de Dalt.

23:00h – Guateque i traca Fi de Festa, a la plaça La Farga.

23:30h – Los Tiki Phantoms (surf rock), al carrer Rossend Arús.

23:00h – Ball amb l’Orquestra Xarop de Nit, al carrer Finlàndia.

23:30h – Concert de Crazy Hat, al carrer Sagunt.

23:45h – Concert de rock amb Motorpriest, al carrer Vallespir.

00:00h – Pirates Rumbersions (versions de rumba), al carrer Papin.

01:00h – Dj Luis LeNuit (indie pop), al carrer Rossend Arús.

01:30h – Actuació de We Exist Even Dead, al carrer Vallespir.

02:30h – Tabalers Baketomba Percussió i traca Fi de Festa, al carrer Alcolea de Dalt.

02:30h – Banda Mandanga, al carrer Galileu.


AgendaConcerts.cat