logo Facebook logo Twitter logo Instagram logo Mastodont


logo agendaconcerts.cat




  • Versió Accelerated Mobile Page d'aquest document: La Monkey Week 2016 estrena nova ubicació a Sevilla amb més de 200 concerts
    Català
    Castellano

    La Monkey Week 2016 estrena nova ubicació a Sevilla amb més de 200 concerts

    Del dijous 13 al dissabte 15 d'octubre actuaran artistes de Catalunya com Miquel Vilella, Salfumán, Boreals, Flamaradas, Ocellot, Pavvla, Nothing Places, Museless, Alex Bass & The Same Song Band, Xebi SF, El Petit de Cal Eril, Grushenka, Tori Sparks, Cala Vento o Mazoni.

    La Monkey Week 2016 estrena nova ubicació a Sevilla amb més de 200 concerts

    Tori Sparks, actuant a la Festa Major de Gràcia 2015 (Copyright: Fco Javier Rivas)

    La Monkey Week començarà el pròxim dijous 13 d'octubre a Sevilla –després de traslladar-se des d'El Puerto de Santa María- la seva VIII edició i, durant tres dies, es portaran a terme 232 concerts repartits en 19 escenaris amb 157 grups diferents.

    Encara que el festival es reivindica com un esdeveniment per a grups emergents amb el lema 'Descobreix avui les bandes del demà' també actuen artistes tan consagrats com Michael Rother, part de Neu! i dels primers Kraftwerk que també es va poder veure al BAM 2015, el soul de Lee Fields, Delorean, Soledad Vélez o El Niño de Elche amb Los Voluble –que també s'ha pogut veure al BAM 2016-.

    L'oferta de concerts és de tal magnitud i tan diversa que convertirà la capital andalusa en l'epicentre de l'indie estatal i una oportunitat d'or per a les bandes emergents per donar-se a conèixer a professionals del sector i obrir-se pas a la 'jungla musical'.

    De Catalunya actuaran un bon grapat d'artistes. El Departament de Cultura de la Generalitat ha enviat un comunicat anunciant-los: "Miquel Vilella, Salfumán, Boreals, Flamaradas, Ocellot, Pavvla, Nothing Places, Museless, Alex Bass & The Same Song Band, Xebi SF, El Petit de Cal Eril, Grushenka, Tori Sparks, Cala Vento i Mazoni", afegint que "la majoria de grups realitzaran dues actuacions" i que "l'ICEC organitzarà, a més, el divendres 14 d'octubre a les 15 hores, una sessió de networking per ajudar a posar en contacte els professionals catalans amb els assistents internacionals i de la resta de l'Estat".

    A continuació, la graella dels showcase dels grups catalans:

    Miquel Vilella

    Divendres 14, 14:30h - Torre Don Fabrique, Escenario Arnete

    Salfumán

    Divendres 14, 18:15h - Kafka

    Boreals

    Divendres 14, 19:00h - Sala Fun Club

    Flamaradas

    Divendres 14, 20:15h - La Sala

    Ocellot

    Divendres 14, 22:00h - Itaca

    Pavvla

    Divendres 14, 22:00h - Kafka

    Nothing Places

    Divendres 14, 23:00h - Teatro Alameda, Escenario Son Estrella II

    Salfumán

    Divendres 14, 23:00h - La Torre Encendida, Radiópolis

    Museless

    Divendres 14, 23:15h - Kafka

    Alex Bass & The Same Song Band

    Dissabte 15, 13:00h - Alameda Norte, Escenario Contrabando

    Xebi SF

    Dissabte 15, 15:45h - Torre Don Fabrique, Escenario Arnete

    El Petit de Cal Eril

    Dissabte 15, 12:00h - Escenario SON Estrella Galicia

    Pavvla

    Dissabte 15, 16:30h - La Sala

    El Petit de Cal Eril

    Dissabte 15, 17:30h - Monkey Market, Escenario Mondo Sonoro

    Miquel Vilella

    Dissabte 15, 19:00h - La Sala

    Grushenka

    Dissabte 15, 19:15h - Alameda Norte, Escenario Contrabando

    Museless

    Dissabte 15, 19:15h - La Torre Encendida, Radiópolis

    Tori Sparks

    Dissabte 15, 19:15h - Teatro Alameda, Escenario Son Estrella II

    Cala Vento

    Dissabte 15, 19:30h - Sala Holiday

    Ocellot

    Dissabte 15, 20:15h - Escenario Jagermusic

    Mazoni

    Dissabte 15, 21:30h - Sala Fun Club

    Xebi SF

    Dissabte 15, 21:30h - La Sala

    El Petit de Cal Eril

    Dissabte 15, 22:45h - Sala Fun Club

    Cala Vento

    Dissabte 15, 00:30h - Sala Malandar

    Aquí teniu gran part dels grups i artistes que actuaran al festival: Agoraphobia / Alex Bass & The Same Song Band / Alien Tango / All La Glory / Aloha Bennets / Apartamentos Acapulco / Arco / Ariadna Castellanos + Ed Is Dead / Aries / Atavismo / Aucell Cantaire / Bala / Baywaves / Bbbang / Beach Beach / Being Berber / Boreals / Bosco / Bottlecap (Suecia) / Bsn Posse / Cala Vento / Candy (México) / Capsula / Captains / Carmen Costa (México) / Cave Story (Portugal) / Cecilio G / Chencho Fernández / C.I.A.N.U.R.O. / Club Del Río / Coppermine / Cowboy Lovers / Cró! / Detergente Líquido / Diola / Dúo Orquesta Regalizes / El Lobo En Tu Puerta / El Páramo / El Petit De Cal Eril / Ex–Novios / Faux / Flamaradas / F.R.A.C. (Fundación De Raperos Atípicos De Cádiz) / Fuckaine / Futuro Terror / Galgo / Gentemayor / Glockenwise (Portugal) / Gold Lake / Grushenka / Hairy Nipples / Hi Corea! / Holy Bouncer / Holögrama / Homeless / I Am Dive / Inadaptados / Iseo / It It Anita ( Bélgica) / Izaki Gardenak / Jay / Julio Cable / Juventud Juché / Kid Simius / Kill Kill! / King Cayman / King Khan & The Shrines (Canadá) / Kings Of The Beach / Kokoshca / Kriptolites / Kurt Baker Combo / La Trueke / Las Barbas Indómitas / Lee Fields & The Expressions (Ee.Uu.) / Le Parody / Le Voyeur Mendez / Little Cobras / Lorena Álvarez: Homenaje A Vainica Doble / Los Bengala / Los Chicos / Los Jaguares De La Bahía / Los Nastys / Los Vinagres / Los Wallas / Lucas Colman / Magnolia Shoals (Dinamarca) / Mariel Mariel (Chile) / Mario Díaz / Maronda / Mazoni / Melange / Michael Rother Plays Neu!, Harmonia & Solo Works (Alemania) / Miquel Vilella / Miqui Brightside / Miraflores / Morralla / Museless / My Expansive Awareness / Naja Naja / Niño De Elche + Los Voluble: En El Nombre De / Noise Box / Ocellot / Oligarkh (Rusia) / Pavvla / Perlita / Perro / Pianet / Picore / Revolta Permanent / Rick Brendan / Riske Zéro (Islas Reunión) / Salfumán / San Jerónimo / Sintaxis 52-13 / Solea Morente / Soledad Vélez / Solo Astra / Space Surimi / Surma (Portugal) / Ten Bears / The Aftersoons / The Magic Mor / The Milkyway Express / The Octopus Project / The Parrots / The Wheels / Trepàt / Vanessa Zamora (México) / White Bats / Xebi Sf / Yellow Big Machine / Yokozuna (México)...


    El major aparador estatal de la música indie


    Temes, tags...

    Monkey Week




    Notícies relacionades

    Monkey Week 2018: Pony Bravo, Maria Arnal i Marcel Bagés, Toundra, Biznaga...

    Més d’un centenar de concerts a la dècima edició de la Monkey Week del 19 al 24 de novembre a Sevilla. També actuaran Los Nastys, La Plata, Pájaro...
    2018-11-03
    Llegir més


    2017-09-05
    Llegir més

    La Monkey Week 2016 estrena nova ubicació a Sevilla amb més de 200 concerts

    Del dijous 13 al dissabte 15 d'octubre actuaran artistes de Catalunya com Miquel Vilella, Salfumán, Boreals, Flamaradas, Ocellot, Pavvla, Nothing Places, Museless, Alex Bass & The Same Song Band, Xebi SF, El Petit de Cal Eril, Grushenka, Tori Sparks, Cala Vento o Mazoni.
    2016-10-11
    Llegir més