logo Facebook logo Twitter logo Instagram logo Mastodont


logo agendaconcerts.cat




  • Català
    Castellano

    Horaris del Rototom Sunsplash 2019: Ziggy Marley, Chronixx, Busy Signal, Queen Ifrica, Bushman...

    El festival celebra la seva primera dècada a Espanya, del dijous 15 al dijous 22 d'agost, declarant-se 'plastic free'. També actuaran Marcia Griffiths, Iseo & Dodosound with The Mouse Hunters, Green Valley, Itaca Band...

    Horaris del Rototom Sunsplash 2019: Ziggy Marley, Chronixx, Busy Signal, Queen Ifrica, Bushman...
    Booking.com

    El Rototom Sunsplash 2019 celebrarà la seva primera dècada a Espanya -anteriorment va celebrar 16 edicions a Itàlia- de dijous 15 al dijous 22 d'agost posant especial èmfasi en el seu impacte mediambiental. Per aquesta raó, el festival es declara lliure de plàstics sota el lema 'Stand Up For Earth'.

    Tot un repte per a un macro esdeveniment musical que reuneix més de 200.000 persones de tota Europa a Benicàssim (Castelló). S'eliminaran les ampolles de plàstic i s'apostarà pels gots reutilitzables i haurà més de 50 punts d'aigua on omplir d'aigua el got reutilitzable o la cantimplora. Amb aquesta iniciativa es pretén evitar l'abocament de 11.000 quilograms de plàstic i s'estalviarà l'emissió de 16.500 quilograms de CO2 a l'atmosfera.

    El Rototom és el festival més important de reggae, dub i músiques jamaicanes de l'Estat. Del seu cartell musical destaca la presència de Ziggy Marley -fill de Bob Marley-, Chronixx, Busy Signal, Queen Ifrica, Bushman o Marcia Griffiths. Del panorama estatal actuaran Green Valley, Iseo & Dodosound with The Mouse Hunters o Itaca Band.

    A continuació, horaris del Rototom Sunsplash 2019:

    Dijous 15 agost 2019

    00: 00h - Earthstrong Music, al Caribbean uptempo.

    00: 00h - Dj Huex, al Jumping.

    01: 00h - Leon Selector, al Jumping.

    01: 15h - Mr Roots N Culture, al Caribbean uptempo.

    02: 00h - Massive International + Patrick Matics.

    02: 00h - Michele Poletto & Big Mafia, al Jumping.

    02: 45h - Caribbean uptempo Crew + Mc Constant Jammin, al Caribbean uptempo.

    Divendres 16 agost 2019

    12: 00h - Mas Jahma, al Sunbeach.

    12: 30h - Interlion Sound, al Sunbeach.

    14: 00h - Fak A Dub, al Sunbeach.

    17: 30h - Lampa Dread, al Sunbeach.

    20: 15h - The Abyssinians, al Main Stage.

    21: 30h - Marga Mbande, al African Village.

    22: 00h - Lila Ike, al Main Stage.

    22: 00h - El Pinche Perro, al Caribbean uptempo.

    22: 00h - Jah Tubbys World System, al Dub Academy.

    22: 00h - Witos, al Jumping.

    22: 30h - The Next Generation of Dub, al Lion Stage.

    23: 15h - Macaco, al Main Stage.

    23: 30h - Dance Class, al Dance Hall.

    23: 45h - Eva Lazarus & The Young Robotiks, al Lion Stage.

    00: 00h - Rudie Sounds, al Caribbean uptempo.

    00: 00h - Michele Poletto & Big Mafia, al Jumping.

    00: 30h - Resident Crew, al Dance Hall.

    00: 45h - Chronixx, al Main Stage.

    02: 00h - Asher G, al Caribbean uptempo.

    02: 00h - Lambi Lion & Dj Fogg, al Jumping.

    02: 15h - International Dub Ambassadors, al Lion Stage.

    02: 15h - Mad Professor, al Dub Academy.

    02: 15h - Dj Douds, al African Village.

    02: 30h - Stylo G, al Dance Hall.

    03: 15h - V Rocket, al Dance Hall.

    05: 00h - Caribbean uptempo Crew, al Caribbean uptempo.

    05: 00h - Michele Poletto & Big Mafia, al Jumping.

    05: 45h - Acsel & The Reggae Rebel Band, al Lion Stage.

    Dissabte 17 agost 2019

    12: 00h - Mas Jahma, al Sunbeach.

    12: 30h - Time To Roots Sound, al Sunbeach.

    14: 00h - Badalonians Sound, al Sunbeach.

    17: 30h - Green Light, al Sunbeach.

    20: 15h - Brinsley Forde & Dennis Bovell, al Main Stage.

    21: 45h - Ngomez Nokass, al African Stage.

    22: 00h - King Shiloh Sound System meets Jah Tubbys World System, al Dub Academy.

    22: 00h - Rude Zurito, al Caribbean uptempo.

    22: 00h - Michele Poletto & Big Mafia, al Jumping.

    22: 15h - Emeterians & Forward Ever Band, al Main Stage.

    23: 00h - Tony Massive, al Caribbean uptempo.

    22: 30h - Bednarek, al Lion Stage.

    23: 30h - Sevana, al Main Stage.

    23: 30h - Dance Class, al Dance Hall.

    00: 00h - Nembokid & John Rudie Pressure, al Caribbean uptempo.

    00: 00h - Jim Morrisound, al Jumping.

    00: 15h - Aaron Nigle Smith, al Lion Stage.

    00: 30h - Lampa Dread, al Dance Hall.

    00: 45h - Busy Signal, al Main Stage.

    02: 00h - King Hammond, al Caribbean uptempo.

    02: 00h - Fak Scratch, al Jumping.

    02: 15h - Taïro & The Family Band, al Lion Stage.

    02: 15h - Sentinel Alongside Northeern Lights, al Dance Hall.

    03: 00h - Reggae Recipe, al Caribbean uptempo.

    04: 30h - Rudy King, al Caribbean uptempo.

    05: 00h - Michele Poletto & Big Mafia, al Jumping.

    05: 45h - Jamaleònics, al Lion Stage.

    Diumenge 18 agost 2019

    12: 00h - Mas Jahma, al Sunbeach.

    12: 30h - Docta Rythm Selecta, al Sunbeach.

    14: 00h - Karlixx, al Sunbeach.

    17: 30h - Vito War, al Sunbeach.

    20: 15h - Culture ft. Kenyatta Hill, al Main Stage.

    21: 30h - Fok Bois, al African Village.

    22: 00h - L'Entourloop, al Main Stage.

    22: 00h - Iration Steppas Sound System meets King Shiloh Sound System, al Dub Academy.

    22: 00h - Mama Tora, al Jumping.

    22: 45h - Lasai & Forward Ever Band, al Lion Stage.

    23: 30h - Marcia Griffiths, al Main Stage.

    23: 30h - Dance Class, al Dance Hall.

    00: 00h - Michele Poletto & Big Mafia, al Resident Crew.

    00: 00h - Taska Sally Brown, al Caribbean uptempo.

    00: 15h - O.B.F. & The A1 Crew ft. Charlie P, Sr Wilson i Shanti D, al Lion Stage.

    00: 30h - Resident Crew, al Dance Hall.

    01: 00h - Queen Ifrica, al Main Stage.

    01: 30h - Drum Sound, al Dance Hall.

    02: 00h - Los Catrachos, al Caribbean uptempo.

    02: 00h - Vito War, al Jumping.

    02: 15h - Micah Shemaiah & The Dreadites, al Lion Stage.

    02: 15h - Dj Diego Armando, al African Village.

    02: 30h - Ward 21, al Dance Hall.

    02: 30h - Natty Bo, al Caribbean uptempo.

    03: 15h - Freddie Krueger, al Dance Hall.

    05: 00h - Rudie Sounds, al Caribbean uptempo.

    00: 00h - Michele Poletto & Big Màfia, al Jumping.

    05: 45h - The Dance Crashers, al Lion Stage.

    Dilluns 19 agost 2019

    12: 00h - Mas Jahma, al Sunbeach.

    12: 30h - Nuffluv Sound, al Sunbeach.

    14: 00h - Dj Rambla, al Sunbeach.

    17: 30h - O.B.F. , Al Sunbeach.

    20: 15h - The Selecter, al Main Stage.

    21: 30h - Kwame Ghana Highlife, al African Village.

    22: 00h - Mr Roots N Culture vs Miss Pollie, al Caribbean uptempo.

    22: 00h - Turbulence & House of Riddim, al Main Stage.

    22: 00h - Iration Steppas Sound System, al Dub Academy.

    22: 00h - Michele Poletto & Big Mafia, al Jumping.

    22: 30h - Reemah, al Lion Stage.

    23: 15h - Misty in Roots, al Main Stage.

    23: 30h - Dance Class, al Dance Hall.

    00: 00h - The Natural Groove Brothers, al Caribbean uptempo.

    00: 00h - La Lucha en Bermudas, al Jumping.

    00: 15h - Gentleman 's Dub Club, al Lion Stage.

    00: 30h - Resident Crew, al Dance Hall.

    00: 45h - Anthony B, al Main Stage.

    01: 30h - Dj Chiqui Dubs, al Dance Hall.

    02: 00h - Nonay Sound & Bloody Riot, al Jumping.

    02: 00h - Gladdy Wax, al Caribbean uptempo.

    02: 15h - Linval Thompson & Strong Like Sampson Band, al Lion Stage.

    02: 30h - Mighty Crown, al Dance Hall.

    05: 00h - Michele Poletto & Big Mafia, al Jumping.

    05: 00h - Flavio B & Elisa Shots in the Dark, al Caribbean uptempo.

    05: 45h - Rhomanife, al Lion Stage.

    Dimarts 20 agost 2019

    12: 00h - Mas Jahma, al Sound Beach.

    12: 30h - Frenzy Sound, al Sound Beach.

    14: 00h - Dj Lion, al Sound Beach.

    17: 30h - Dj Chiqui Dubs, al Sound Beach.

    20: 15h - Israel Vibration, al Main Stage.

    21: 30h - Guis Guis Bou Bess, al African Village.

    22: 00h - Skankin Society, al Caribbean uptempo.

    22: 00h - Slightly Stoopid, al Main Stage.

    22: 00h - Dj Seba, al Jumping.

    22: 00h - Jacin On Sinai Sound System, al Dub Academy.

    22: 30h - Itaca Band, al Lion Stage.

    23: 30h - The Jolly Boys, al Main Stage.

    23: 30h - Sinai Sound System meets 48 Roots Sound System, al Dub Academy.

    23: 30h - Dance Class, al Dance Hall.

    00: 00h - Michele Poletto & Big Mafia, al Jumping.

    00: 00h - El Cumbia Rei + Kiko Núñez, al Caribbean uptempo.

    00: 15h - Istituto Italiano di Cumbia All Stars, al Lion Stage.

    00: 45h - Morgan Heritage, al Main Stage.

    01: 30h - New Zion Sound, al Dance Hall.

    02: 00h - Dj Delta & Dj Double S, al Jumping.

    02: 00h - Trojan Records Official Night, al Caribbean uptempo.

    02: 15h - Marina P & Stand High Patrol, al Lion Stage.

    02: 15h - Celeste Papallona, ​​al African Village.

    02: 30h - Resident Crew, al Dance Hall.

    03: 00h - Stone Love, al Dance Hall.

    05: 00h - Michele Poletto & Big Màfia, al Jumping.

    05: 00h - Sally Brown + Gary Constant MC, al Caribbean uptempo.

    05: 45h - Forelock & Arawak, al Lion Stage.

    Dimecres 21 agost 2019

    12: 00h - Mas Jahma, al Sound Beach.

    12: 30h - Dj Douds, al Sound Beach.

    14: 00h - Renta Sound, al Sound Beach.

    17: 30h - Stand High patrol, al Sound Beach.

    20: 15h - Third World, al Main Stage.

    21: 45h - Boji Jui, al African Village.

    22: 00h - Iseo & Dodosound with The Mousehunters, al Main Stage.

    22: 00h - Johnny Soul Kitchen, al Caribbean uptempo.

    22: 00h - Blackboard Jungle Sound System meets Green Light Sound System meets 48 Roots Sound System, al Dub Academy.

    22: 00h - Michele Poletto & Big Mafia, al Jumping.

    22: 30h - Brusco & Roots in the Sky, al Lion Stage.

    23: 30h - Bushman, al Main Stage.

    23: 30h - Dance Class, al Dance Hall.

    23: 45h - Bloeman, al Jumping.

    00: 00h - Miguel Caamaño, al Jumping.

    00: 00h - Caribbean uptempo Crew, al Caribbean uptempo.

    00: 15h - Stonebwoy & The Fireman Crew, al Lion Stage.

    00: 30h - Resident Crew, al Dance Hall.

    01: 00h - Black Up ft. Soribah, al Dance Hall.

    01: 00h - Ziggy Marley, al Main Stage.

    02: 00h - Xino Dj, al Jumping.

    02: 00h - Mad Muasel, al Dance Hall.

    02: 00h - Winston Francis, al Caribbean uptempo.

    02: 15h - Betto Snay, al African Village.

    02: 30h - Naaman, al Lion Stage.

    02: 45h - Rennaisance 30 Years, al Dance Hall.

    03: 00h - Torpedo 17, al Caribbean uptempo.

    04: 30h - Pantx Records, al Caribbean uptempo.

    05: 00h - Michele Poletto & Big Màfia, al Jumping.

    05: 45h - Koers, al Lion Stage.

    Dijous 22 agost 2019

    12: 00h - Mas Jahma, al Sunbeach.

    12: 30h - Lalibela Ital, al Sunbeach.

    14: 00h - Miguel Caamaño, al Sunbeach.

    17: 30h - Sinai Sound, al Sunbeach.

    21: 00h - Rockers Soundtrack ft Bernard Collins, Big Youth, Leroy 'Horsemouth' Wallace, Kiddus I, Kushart, Lloyd Parks & We The People Band, al Main Stage.

    22: 00h - Cry Tough Sound, al Caribbean uptempo.

    22: 00h - Blackboard Jungle Sound System meets Green Light Sound System, al Dub Academy.

    22: 00h - Gina, al Jumping.

    22: 15h - Women Soldier w / Chalart58 ft Awa Fall, Matah, Belén Natali i High Paw, al Lion Stage.

    23: 00h - Jah9, al Main Stage.

    23: 00h - Michel Poletto & Big Mafia, al Jumping.

    23: 30h - Dub Class, al Dub Hall.

    23: 30h - Coco Girl, al Caribbean uptempo.

    23: 45h - New York Ska-Jazz Ensemble, al Lion Stage.

    00: 30h - Green Valley & Friends, al Main Stage.

    00: 30h - Resident Crew, al Dub Hall.

    01: 00h - El Cumbia Rei, al Caribbean uptempo.

    01: 15h - Jah Works Sound, al Dub Hall.

    02: 00h - Mash Masters, al Jumping.

    02: 15h - Warrior King & The Rootz Warriors, al Lion Stage.

    02: 15h - Dj Douds, al African Village.

    02: 30h - Banda Melao, al Caribbean uptempo.

    02: 45h - Kranium, al Dub Hall.

    03: 30h - ZJ Liquid, al Dub Hall.

    03: 30h - Texas Ranger, al Caribbean uptempo.

    05: 00h - Constant Jammin & Caribbean uptempo Crew, al Caribbean uptempo.

    05: 00h - Michel Poletto & Big Màfia, al Jumping.

    05: 45h - Pierre, al Lion Stage.

    06: 10h - All B & The Dub Troubles, al Lion Stage.


    El Rototom Sunsplash 2019 se celebrarà del dijous 15 al dijous 22 d'agost.


    Temes, tags...

    Rototom Sunsplash Castelló Festival




    Notícies relacionades

    Horaris del Rototom Sunsplash 2019: Ziggy Marley, Chronixx, Busy Signal, Queen Ifrica, Bushman...

    El festival celebra la seva primera dècada a Espanya, del dijous 15 al dijous 22 d'agost, declarant-se 'plastic free'. També actuaran Marcia Griffiths, Iseo & Dodosound with The Mouse Hunters, Green Valley, Itaca Band...
    0000-00-00
    Llegir més