logo Facebook logo Twitter logo Instagram logo Mastodont


logo agendaconcerts.cat




  • Català

    Horaris del Primavera Sound 2016

    Solapament entre Radiohead i Tortoise. Loop, Grupo de Expertos Solynieve i Bardo Pond son substituïts per Suuns, Sr. Chinarro i White Fence.

    Horaris del Primavera Sound 2016

    El festival Primavera Sound 2016 ha publicat la graella amb els horaris dels concerts tant del Parc del Fòrum (gratuïts i de pagament, del 1 al 4 de juny) com del Primavera a la Ciutat que van del 30 de maig al 5 de juny.

    A tota aquesta marabunta de concerts que s'aproxima se'ls ha de sumar els cicles que ja estan en marxa Primavera als Bars i Primavera als Barris de concerts amb entrada lliure a la ciutat de Barcelona. També s'ha publicat el mapa del recinte que, tal i com es comenta per les xarxes socials, cada cop s'assembla més al mapa de Joc de Trons per la seva extensió. Enguany s'ha de suma la zona electrònica i de banys al costat del port.

    El macroesdeveniment també ha anunciat les baixes –i altes- entre l'amplíssima 'nòmina' d'artistes i grups que té el Primavera. Loop no participaran en el festival i seran reemplaçats pels canadencs Suuns –que també participen al Primavera als Clubs-. Grupo de Expertos Solynieve seran reemplaçats per Sr Chinarro el dimecres 1 de juny en la jornada d'inauguració al Parc del Fòrum i, per últim, Bardo Pond hi ha cancel·lat la seva actuació per motius logístics i en el seu lloc actuarà la banda californiana White Fence, projecte principal de Tim Presley, que tocaran dues vegades en aquesta 16à edició.

    En la jornada que inaugura oficialment el festival, el dimecres 1 de juny al Parc del Fòrum –entrada lliure, a partir de les 17.00 hores- actuaran Suede, Goat, Sr. Chinarro, El Último Vecino i Doble Pletina.

    Entre els solapaments en la programació del festival destaca un d'especialment dolorós, el de Radiohead amb Tortoise i Dinosaur Jr. i altres també importants com el de Brian Wilson amb Richard Hawley, Cabaret Voltaire amb Savages o el de Deerhunter amb Los Chichos i PJ Harvey amb Venom, o no?

    Horaris d'actuacions al Primavera Sound 2016 (podrien canviar per raons de força major):





    Horaris del dijous 2 de juny - Festival Primavera Sound 2016 al Parc del Fòrum

                       

    Primavera a la Ciutat

     
      Heineken H&M Primavera Ray-Ban Pitchfork adidas Originals NightPro Auditori Rockdelux Heineken Hidden Stage Bowers & Wilkins Sound System DayPro  
    11:00                    
    Noga Erez
    (11:00 - 11:30)
    11:00
    11:15                       11:15
    11:30                       11:30
    11:45                    
    Cut Out Club
    (11:50 - 12:20)
    11:45
    12:00                  
    Rory Phillips
    (12:00 - 13:00)
      12:00
    12:15                       12:15
    12:30                    
    Tiny Fingers
    (12:40 - 13:10)
    12:30
    12:45                       12:45
    13:00                  
    (13:00 - 14:00)
      13:00
    13:15                       13:15
    13:30                    
    Jack Carty
    (13:30 - 14:00)
    13:30
    13:45                       13:45
    14:00                  
    Erol Alkan
    (14:00 - 16:00)
      14:00
    14:15                    
    Oh Pep!
    (14:20 - 14:50)
    14:15
    14:30                       14:30
    14:45                       14:45
    15:00                    
    Gang Of Youths
    (15:10 - 15:40)
    15:00
    15:15                       15:15
    15:30                       15:30
    15:45                       15:45
    16:00              
    Alessandro Cortini
    (16:00 - 17:00)
     
    (16:00 - 17:00)
    Methyl Ethel
    (16:00 - 16:30)
    16:00
    16:15                       16:15
    16:30                       16:30
    16:45                    
    The Meanies
    (16:50 - 17:20)
    16:45
    17:00      
    (17:00 - 17:35)
       
    Noga Erez
    (17:00 - 17:40)
       
    Jessy Lanza dj
    (17:00 - 18:30)
      17:00
    17:15                       17:15
    17:30    
    Mueran Humanos
    (17:40 - 18:25)
     
    (17:30 - 18:25)
    (17:30 - 18:10)
     
    Andy Shauf
    (17:30 - 18:30)
       
    Money For Rope
    (17:40 - 18:10)
    17:30
    17:45                       17:45
    18:00
    (18:00 - 18:45)
             
    Cut Out Club
    (18:00 - 18:40)
     
    (18:00 - 18:45)
        18:00
    18:15                       18:15
    18:30      
    Cass McCombs
    (18:30 - 19:20)
     
    Julien Baker
    (18:40 - 19:30)
         
    Har Mar Superstar dj
    (18:30 - 20:00)
      18:30
    18:45  
    The James Hunter Six
    (18:55 - 19:50)
                      18:45
    19:00        
    Car Seat Headrest
    (19:00 - 20:00)
     
    Tiny Fingers
    (19:00 - 19:40)
            19:00
    19:15                       19:15
    19:30    
    BEAK>
    (19:30 - 20:20)
           
    Suede “Night Thoughts”
    (19:30 - 20:30)
          19:30
    19:45                       19:45
    20:00
    Daughter
    (20:00 - 21:00)
           
    C+C=Maxigross
    (20:05 - 21:00)
    O Terno
    (20:00 - 20:40)
       
    Klavikon (live)
    (20:00 - 20:45)
      20:00
    20:15        
    Empress Of
    (20:25 - 21:25)
                20:15
    20:30      
    Destroyer
    (20:30 - 21:25)
           
    Peaches
    (20:30 - 21:30)
        20:30
    20:45                  
    Raudive
    (20:45 - 21:45)
      20:45
    21:00  
    Air
    (21:10 - 22:10)
           
    Wedance
    (21:00 - 21:40)
    Kamasi Washington
    (21:00 - 22:00)
          21:00
    21:15                       21:15
    21:30    
    Suuns
    (21:35 - 22:30)
       
    A.R. Kane
    (21:30 - 22:25)
              21:30
    21:45                  
    Pina (live)
    (21:45 - 22:30)
      21:45
    22:00        
    Vince Staples
    (22:10 - 23:10)
     
    Dead Buttons
    (22:00 - 22:40)
            22:00
    22:15
    Explosions In The Sky
    (22:20 - 23:20)
                        22:15
    22:30      
    (22:40 - 23:40)
             
    Eduardo De La Calle
    (22:30 - 00:00)
      22:30
    22:45                       22:45
    23:00          
    Har Mar Superstar
    (23:10 - 00:10)
    DTSQ
    (23:00 - 23:40)
            23:00
    23:15                       23:15
    23:30  
    Tame Impala
    (23:30 - 01:00)
                      23:30
    23:45    
    John Carpenter
    (23:50 - 00:50)
     
    Protomartyr
    (23:45 - 00:45)
                23:45
    0:00            
    Inky
    (00:00 - 00:40)
       
    Broken English Club (live)
    (00:00 - 01:00)
      0:00
    0:15                       0:15
    0:30                       0:30
    0:45      
    Mbongwana Star
    (00:55 - 01:45)
     
    Holögrama
    (00:50 - 01:50)
              0:45
    1:00
    LCD Soundsystem
    (01:10 - 02:45)
             
    Jack Carty
    (01:00 - 01:40)
       
    Architectural
    (01:00 - 02:30)
      1:00
    1:15        
    Beach Slang
    (01:15 - 02:15)
                1:15
    1:30                       1:30
    1:45    
    Thee Oh Sees
    (01:50 - 02:45)
                    1:45
    2:00            
    Gang Of Youths
    (02:00 - 02:40)
            2:00
    2:15          
    Fasenuova
    (02:20 - 03:20)
              2:15
    2:30                  
    Powell (live)
    (02:30 - 03:30)
      2:30
    2:45      
    Battles
    (02:50 - 03:50)
    Neon Indian
    (02:45 - 04:00)
                2:45
    3:00            
    Moonchild Sanelly
    (03:00 - 03:40)
            3:00
    3:15                       3:15
    3:30                  
    Helena Hauff
    (03:30 - 05:30)
      3:30
    3:45                       3:45
    4:00      
    Optimo (Espacio)
    (04:00 - 06:00)
    Hudson Mohawke (dj set)
    (04:10 - 05:45)
    White Reaper
    (04:05 - 05:00)
    Jay Cubed
    (04:00 - 04:40)
            4:00
    4:15                       4:15
    4:30                       4:30
    4:45                       4:45
    5:00                       5:00
    5:15                       5:15
    5:30                       5:30
    5:45                       5:45
    6:00                       6:00
    6:15                       6:15
    6:30                       6:30




    Horaris del divendres 3 de juny - Festival Primavera Sound 2016 al Parc del Fòrum

                         

    Primavera a la Ciutat

         
      Heineken H&M Primavera Ray-Ban Pitchfork adidas Originals NightPro Auditori Rockdelux Heineken Hidden Stage Bowers & Wilkins Sound System Martini Sala Teatre DayPro  
    11:00                        
    Anam
    (11:00 - 11:30)
    11:00
    11:15                           11:15
    11:30                           11:30
    11:45                        
    Matilde Davoli
    (11:50 - 12:20)
    11:45
    12:00                  
    Scharre
    (12:00 - 13:30)
    Baywaves
    (12:00 - 12:30)
        12:00
    12:15                           12:15
    12:30                      
    Big Summer
    (12:30 - 13:00)
    Tunacola
    (12:40 - 13:10)
    12:30
    12:45                           12:45
    13:00                    
    (13:00 - 13:30)
        13:00
    13:15                           13:15
    13:30                  
    (13:30 - 15:00)
     
    Shinkiro
    (13:30 - 14:00)
    Chicago Toys
    (13:30 - 14:00)
    13:30
    13:45                           13:45
    14:00                    
    Julien Baker
    (14:00 - 14:30)
        14:00
    14:15                        
    Moonchild Sanelly
    (14:20 - 14:50)
    14:15
    14:30                      
    Cass McCombs
    (14:30 - 15:00)
      14:30
    14:45                           14:45
    15:00                  
    Simian Mobile Disco Dj
    (15:00 - 16:00)
    C+C=Maxigross
    (15:00 - 15:30)
     
    Wedance
    (15:10 - 15:40)
    15:00
    15:15                           15:15
    15:30                      
    Andy Shauf
    (15:30 - 16:00)
      15:30
    15:45                           15:45
    16:00              
    (16:00 - 17:00)
     
    Maceo Plex b2b Maars
    (16:00 - 17:00)
       
    Dead Buttons
    (16:00 - 16:30)
    16:00
    16:15                           16:15
    16:30                           16:30
    16:45                        
    DTSQ
    (16:50 - 17:20)
    16:45
    17:00      
    Inspira
    (17:00 - 17:35)
       
    Oh Pep!
    (17:00 - 17:40)
     
    Los Hermanos Cubero
    (17:00 - 17:45)
    Dj Supermarkt
    (17:00 - 18:00)
          17:00
    17:15                           17:15
    17:30    
    White Fence
    (17:40 - 18:25)
     
    Aliment
    (17:30 - 18:25)
       
    Richard Dawson
    (17:30 - 18:30)
           
    Jay Cubed
    (17:40 - 18:10)
    17:30
    17:45          
    (17:45 - 18:30)
                  17:45
    18:00  
    Dungen
    (18:00 - 18:40)
           
    Chicago Toys
    (18:00 - 18:40)
       
    Bradford Cox
    (18:00 - 19:00)
          18:00
    18:15                           18:15
    18:30      
    Ben Watt Band feat. Bernard Butler
    (18:30 - 19:15)
                      18:30
    18:45          
    Alex G
    (18:55 - 19:40)
                  18:45
    19:00  
    Titus Andronicus
    (19:05 - 19:50)
       
    Moses Sumney
    (19:00 - 20:00)
     
    Mahmed
    (19:00 - 19:40)
       
    Black Lips Djs
    (19:00 - 20:00)
          19:00
    19:15    
    Neil Michael Hagerty & the Howling Hex
    (19:20 - 20:10)
           
    Cabaret Voltaire
    (19:15 - 20:15)
              19:15
    19:30                
    Lush
    (19:30 - 20:30)
            19:30
    19:45                           19:45
    20:00
    Savages
    (20:00 - 20:50)
           
    (20:05 - 21:05)
    Quarto Negro
    (20:00 - 20:40)
       
    Dj Koze
    (20:00 - 21:30)
          20:00
    20:15      
    Selda Bağcan & Boom Pam
    (20:15 - 21:15)
                      20:15
    20:30        
    NAO
    (20:30 - 21:30)
                    20:30
    20:45              
    Robert Forster
    (20:45 - 21:45)
              20:45
    21:00  
    Beirut
    (21:00 - 22:00)
           
    Nuven
    (21:00 - 21:40)
                21:00
    21:15    
    Freddie Gibbs
    (21:20 - 22:10)
                        21:15
    21:30          
    Cavern Of Anti-Matter
    (21:35 - 22:35)
         
    (21:30 - 22:30)
          21:30
    21:45                           21:45
    22:00            
    Tunacola
    (22:00 - 22:40)
                22:00
    22:15
    Radiohead
    (22:15 - 00:15)
       
    Dinosaur Jr.
    (22:15 - 23:15)
    Jay Rock
    (22:15 - 23:10)
                    22:15
    22:30                  
    SOPHIE
    (22:30 - 23:30)
          22:30
    22:45                           22:45
    23:00            
    Anam
    (23:00 - 23:40)
                23:00
    23:15    
    Tortoise
    (23:25 - 00:25)
       
    (23:15 - 00:15)
                  23:15
    23:30        
    Royal Headache
    (23:35 - 00:30)
           
    Daniel Kyo
    (23:30 - 01:00)
          23:30
    23:45                           23:45
    0:00            
    Matilde Davoli
    (00:00 - 00:40)
                0:00
    0:15  
    The Last Shadow Puppets
    (00:25 - 01:55)
                          0:15
    0:30      
    Animal Collective
    (00:35 - 01:35)
     
    C. Tangana
    (00:40 - 01:35)
                  0:30
    0:45                           0:45
    1:00        
    Holly Herndon
    (01:00 - 02:00)
     
    Merkabah
    (01:00 - 01:40)
       
    Black Devil Disco Club (live)
    (01:00 - 02:00)
          1:00
    1:15                           1:15
    1:30                           1:30
    1:45    
    (01:45 - 02:40)
                        1:45
    2:00
    Beach House
    (02:00 - 03:00)
           
    Shura
    (02:05 - 03:05)
    Methyl Ethel
    (02:00 - 02:40)
       
    The Maghreban
    (02:00 - 03:45)
          2:00
    2:15                           2:15
    2:30        
    EVIAN CHRIST
    (02:30 - 03:50)
                    2:30
    2:45      
    The Avalanches
    (02:50 - 03:50)
                      2:45
    3:00            
    Altre Di B
    (03:00 - 03:40)
                3:00
    3:15                           3:15
    3:30                           3:30
    3:45          
    Sheer Mag
    (03:50 - 04:50)
         
    Tiger & Woods
    (03:45 - 05:30)
          3:45
    4:00      
    (04:00 - 06:00)
    Dj Koze
    (04:00 - 06:00)
     
    Böira
    (04:00 - 04:40)
                4:00
    4:15                           4:15
    4:30                           4:30
    4:45                           4:45
    5:00                           5:00
    5:15                           5:15
    5:30                           5:30
    5:45                           5:45
    6:00                           6:00
    6:15                           6:15
    6:30                           6:30